Ogłoszenia Duszpasterskie

17 III 2019 – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

        W Kościele w Polsce  obchodzimy dzisiaj Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Hasłem tego dnia są słowa: „Misjonarze mocą Ducha”.  W przyszła niedzielę ofiarami składanymi przed kościołem wesprzemy blisko 2004 misjonarzy i misjonarek, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo o Bogu w 99 krajach świata. Ze stolika z gazetami można zabrać Jezuicki Informator Misyjny „Misyjnym Szlakiem”, a w nim znajdziemy podziękowania skierowane do nas przez  O. Tadeusza Kasperczyka, jezuitę z Madagaskaru, którego jesienią ubiegłego roku gościliśmy i wspieraliśmy ofiarami, relacje z życia misyjnego w różnych krajach, listy z misji i coś dla dzieci.

Dziś w naszej parafii gościmy Ks. Witalija Myszona z Białorusi, głosi kazania i zbiera ofiary po Mszach świętych  na wsparcie swojej parafii w potrzebie.

Po sumie Droga Krzyżowa prowadzona przez Koło Gospodyń, o godz. 16.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

We wtorek Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP.

W piątek Droga  Krzyżowa  o godz. 17.00 dla wszystkich i o 18.30 dla młodzieży.

W poniedziałek 25 marca w Uroczystość  Zwiastowania Pańskiego dzień ten  będzie przeżywany u nas jako Dzień Świętości Życia, na Mszy św. o godz. 17.00, dokonamy liturgicznego obrzędu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po tej Mszy św. dla uczczenia Matki Najświętszej  w naszym kościele odśpiewamy Akatyst. 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bronisława Łapkę. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

 

 

 

 

Dodaj komentarz