Ogłoszenia Duszpasterskie

14 IV 2019 – NIEDZIELA PALMOWA

Dzisiaj rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przed sumą o godz. 11.00  zgromadzimy się w starym kościele, gdzie odbędzie się poświęcenie palm, potem w procesji z palmami przejdziemy do nowego kościoła na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Po sumie tradycyjny przegląd palm w Domu Ludowym.

Nie będzie dzisiaj Drogi krzyżowej po sumie. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 18.00,  po nich Msza Święta. O godz. 19.00 rozpocznie się Droga krzyżowa w terenie z żywymi stacjami. Rozpoczęcie przed siedzibą poczty. Prosimy zabrać z sobą świece albo pochodnie.

Liturgię Wielkiego Czwartku, Wielkiego  Piątku i  Wielkiej Soboty będziemy odprawiali o godz. 19.00.

W Wielki Czwartek po uroczystej Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 22.00.

W Wielki Piątek od godz. 6.00 do godz. 19.00 adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 19.00 uroczysta Liturgia Męki Pańskiej. Po Liturgii, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu w starym kościele, odśpiewanie Gorzkich żali i całonocna adoracja. O godz. 23.00 adoracja młodzieży. 

W Wielką Sobotę adoracja dzieci i młodzieży przy Grobie Pańskim o godz. 8.00 Gimnazjum i klasy VII i  VIII Szkoły Podstawowej, o godz. 9.00 chwila adoracji księży z naszego dekanatu, o godz. 9.15 Szkoła Podstawowa kl. IV- VI. o godz. 10.00 Szkoła Podstawowa kl. I- III.

Święcenie pokarmów będzie w nowym kościele o godz. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00.

O godz. 19.00 Obrzędy Wielkiej Soboty- Wigilii Paschalnej , prosimy przynieść świece.

W Wielką Niedzielę procesja rezurekcyjna  o godz. 6.00 po niej Msza Święta. Pozostałe Msze Święte w tym dniu o godz. 9.30, 11.00, 19.00.

Gorąco zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w liturgii Triduum Paschalnego, aby umocnić wiarę w Chrystusowe przejście przez śmierć do życia, które ma być i naszym udziałem. Cała Służba Liturgiczna, mają pełnić posługę przy ołtarzu w te dni. Prosimy rodziców o zrozumienie i przypominanie synom o ich służbie. Uroczyste chrzty będą na sumie w Poniedziałek Wielkanocny.

Bóg zapłać za troskę o chorych i starszych. W domach odwiedziliśmy 35 chorych. Bóg zapłać panom kierowcom, którzy podwozili księży do chorych.

Dodaj komentarz