Ogłoszenia Duszpasterskie

16 VI 2019 -UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY

     Dziś na wszystkich Mszach św. głosi słowo Boże Ks. Janusz Bola, salwatorianin, proboszcz z Zakopanego – Antałówki i zbiera ofiary na tacę, przeznaczone rozporządzeniem Metropolity Krakowskiego, na budowę kościoła na Antałówce. O godz. 18’30 nabożeństwo czerwcowe.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

 W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św.  o godz. 8’00, o godz. 9’30, po niej pójdziemy z Najświętszym Sakramentem w procesji do czterech ołtarzy. Również po zakończeniu procesji będzie Msza św. i wieczorem o godz. 19’00. Bardzo prosimy, o przygotowanie ołtarzy i drogi Jezusowi. Wszystkich zachęcamy do udziału w procesji, o ile to możliwe w odświętnych strojach góralskich. W ostatnich tygodniach  w Gdańsku i w Warszawie   w czasie pochodów ze znakami tęczy, Najświętszy Sakrament był wyszydzany, a ludzie w Niego wierzący obrażani  i traktowani z pogardą. Nasz udział w procesji niech będzie znakiem ekspiacji Panu Jezusowi za zniewagi jakich doznaje na naszej polskiej ziemi i manifestacją wiary w Jego obecność wśród nas.

Prosimy Panów z OSP  w Bukowinie Tatrzańskiej o pomoc w zapewnieniu należytego porządku i bezpieczeństwa  w czasie procesji.

Zachęcamy wszystkich do udziału w procesjach z Najświętszym Sakramentem koło kościoła, które będą przez całą oktawę Bożego Ciała o godz. 18’30. Zapraszamy na wszystkie procesje dzieci przedszkolne do sypania kwiatów, dzieci I komunijne, noszących feretrony, chorągwie i baldachim, oraz całą służbę liturgiczną.

W piątek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Próba sypania kwiatów przed Uroczystością Bożego Ciała  w poniedziałek i środę o godz. 18.00.

W środę 19.06. Msza św. na zakończenie roku szkolnego 2018/19 o godz. 9.00. Bezpośrednio po Mszy św. próba sypania kwiatów dla dziewczynek z klas 0-3.

Ostatnia próba Scholi przed wakacjami w środę o godz.16.30 w salce pod garażami.

Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek o godz. 17.30 w salce pod garażami.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Bafia. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 

 

 

Dodaj komentarz