Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- 8 IX 2019 –  XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

   Dziś przypada święto Narodzenia NMP. W łączności z uczestnikami XXVII Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej modlimy się o świętość i trwałość polskich rodzin. O godz. 18’30 Nieszpory.

Kalendarz liturgiczny

W poniedziałek bł. Anieli Salawy, dziewicy.

W czwartek, 12 września, Najświętszego Imienia Maryi, rocznica Wiktorii Wiedeńskiej.

W piątek św. Jana Chryzostoma, biskupa i dr Kościoła.

W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

Spotkanie ministrantów i lektorów w środę o godz. 17’30 w salce pod garażami.

Spotkanie scholi w środę o godz. 17’30 w salce pod chórem.

Spotkanie kandydatów na ministrantów w czwartek o godz. 17’30 w salce pod garażami.

Spotkanie dzieci z „Żywego Różańca” w sobotę o godz. 10’00 w domu Sióstr Sług Jezusa.

 

Prosimy, aby dzieci I komunijne brały udział w niedzielnej Mszy św. o godz. 9’30. Będzie to czas formacji dzieci. Z czasu formacji i wspólnego uczestniczenia wyłączony jest okres około Wszystkich Świętych, przerwa świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku oraz ferie szkolne.

  W minionym tygodniu Firma Budowlana Mariusza i Michała Bajdowskich z Częstochowy zakończyła pracę przy malowaniu dachu naszego kościoła. Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspierają prace remontowe i budowlane prowadzone w naszych kościołach i wokół nich.

 Przed kościołem u ministrantów jest do nabycia nowy numer czasopisma parafialnego „Idzie hyr”.

Dwa lata temu zgromadziliśmy się wokół granic Polski, aby w wielkiej modlitwie różańcowej wypraszać łaski dla Polski i świata. W ciągu dwóch lat miały miejsca w Polsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia. Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży, a po 22 sierpnia także stwierdzenie, że Krzyż zabija. Dlatego właśnie zapraszamy Was wszystkich na kolejne wydarzenie „Polska pod Krzyżem” 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Wielka akcja modlitewna odbędzie się na lotnisku we Włocławku, ale nie wszyscy będą mogli się tam udać. Stąd także tu w Zakopanem, gdzie Ojciec św. Jan Paweł II podczas Mszy św. na Wielkiej Krokwi w 1997 roku wołał „Brońcie Krzyża” chcemy zgromadzić całe Podhale na modlitwie w obronie Krzyża i wartości chrześcijańskich. Modlitewne spotkanie na Równi Krupowej rozpocznie się o godz. 14.00 – różańcem, o godz. 14.30 przywitamy pieśnią „Gaździnę Podhala”- MB Ludźmierską. Następnie Koronka do Miłosierdzia Bożego wprowadzi nas w przygotowanie do Eucharystii. O godz. 15.00 uroczysta Msza. św. koncelebrowana. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.00 Droga Krzyżowa.   Na zakończenie pierwszej części modlitewnego spotkania nastąpi osobiste odmówienie modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia każdego chrześcijanina i adoracja krzyża przez ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. (Prosimy, niech każdy przyniesie ze sobą swój mały, ale osobisty krzyż). Druga część będzie w kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego i rozpocznie się  Apelem Jasnogórskim o godz. 21. Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godzin porannych. Całość zakończy się Mszą św. o godz. 6.30 z uroczystości MB Bolesnej. Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż, Wróćmy do podstaw, do korzeni – do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe. Odwagi! Sursum Corda!  W Górę Serca.

Odpowiadając na apel ks. abp Marka Jędraszewskiego w naszej parafii w sobotę (14.09) odprawimy nabożeństwo  Drogi Krzyżowej o godz. 18.00 , następnie Msza św. i po niej adoracja Krzyża Świętego.

  

 

 

Dodaj komentarz