Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20 X 2019 – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś obchodzimy 17 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Po sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odśpiewamy dziękczynne Ciebie, Boga, wysławiamy, za to, że Pan wybrał to miejsce i jest z nami, nas wysłuchuje i nam przebacza.

   Również dziś w archidiecezji krakowskiej obchodzimy uroczystość św. Jana Kantego.

Codziennie po Mszy św. o godz. 17’00 odmawiamy różaniec. Dziś do prowadzenia różańca zapraszamy Związek Podhalan. Będziemy się modlić za budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła i parafii. Za śp. Ks. Józefa Szydło, proboszcza, który organizował budowę naszego kościoła i plebani. W ciągu tygodnia prosimy do prowadzenia różańca: w poniedziałek Grupę Trzeźwościową, we wtorek Liturgiczną Służbę Ołtarza, w środę Zespół „Wiyrchowianie”,  w czwartek dzieci z klasy 6    z rodzicami, w piątek Krąg Biblijny, w sobotę Siostry Sługi Jezusa,  niedzielę 27 października Kolędników Misyjnych.

        Porządek prowadzenia różańca przez cały miesiąc jest wywieszony w gablocie
z ogłoszeniami.

        W piątek po różańcu spotkanie Kręgu Biblijnego.

 

         Kalendarz liturgiczny:

 

        We wtorek św. Jana Pawła II, papieża.

        W środę św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

 

        W niedzielę 27 października, wraz z nami, będzie przeżywał Niedzielę Misyjną przedstawiciel Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, Ojciec Sławomir Kiełbasa. Wygłosi kazania, a po Mszach św. zbierze ofiary na misje.

 

        Jak co roku w ostatnią niedziele października na Mszy św. o godz. 8’00 będziemy dziękować Bogu za urodzaje.

 

W zakrystii jest jeszcze do nabycia album zatytułowany „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej Tysiącletnie dziedzictwo”.

Przed kościołem ministranci rozprowadzają nowy numer naszej gazety parafialnej „Idzie hyr”.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszka Sieczkę i śp. Stanisława Kramarza. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu.

 

 

Dodaj komentarz