Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 3 XI 2019 – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada wspomnienie św. Marcina z Porres, zakonnika, po rannej Mszy św. zmiana tajemnic różańca, po wszystkich Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16’30 będziemy się modlić za zmarłych z wypominkami.

 Przez cały listopad w tygodniu przed wieczorną Mszą św. o godz. 16’30  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy odmawiali różaniec za zmarłych. Prosimy o włączenie się w tę modlitwę w miarę możliwości w poniedziałki Grupę Trzeźwościową, w pozostałe dni tygodnia Róże Różańcowe w następującym porządku: we wtorki Róże Marii Winiarskiej, Janiny Rzadkosz, Anny Głód i Marii Bafia, w środy Róże Anny Wiśniewskiej, Zofii Budz i Marii Hodorowicz, w czwartki Róże Zofii Chowaniec, Józefy Sieczka, Marii Kramarz i Heleny Lichaj, w piątki Róże Marii Rzepka, Marii Galica i Marii Budz, w soboty Róże męskie.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek św. Karola Boromeusza, biskupa.

 W sobotę święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące, odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.

Bóg zapłać panom kierowcom, którzy podwozili księży do chorych przed uroczystością Wszystkich Świętych.

Spotkanie Grupy Młodzieżowej w piątek po Mszy Świętej.

Zbiórka kandydatów na ministranta w piątek o godz. 15.30 w salce pod garażami.

 

 

Dodaj komentarz