Ogłoszenia Duszpasterskie

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22.11.2020 r. – 34. NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Dziś z całym Kościołem Katolickim przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Na wszystkich Mszach św. śpiewamy dziękczynne „Te Deum laudamus” za Boże dary tego minionego roku. Na Mszy św. o godz. 9’30 uroczyste przyjęcie i błogosławienie nowych ministrantów i lektorów. Po sumie przed Najświętszym Sakramentem odnowimy Akt zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusa. Od godz. 16’30 do Mszy św. o godz. 17’00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlimy się za zmarłych.

Dziś też przypada wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki śpiewu  i muzyki kościelnej. Dziękujemy panu organiście, scholi i tworzącemu się chórowi za ubogacanie swoim śpiewem i muzyką chwały Bożej w naszym kościele. Polecamy Was Bogu przez wstawiennictwo św. Cecylii.

Do końca listopada w tygodniu przed wieczorną Mszą św. o godz. 16’30  w kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec za zmarłych. W piątki przed wieczorną Mszą św. czytamy wypominki półroczne. Prosimy o  włączenie się w tę modlitwę w miarę możliwości w poniedziałek Grupę Trzeźwościową,  w pozostałe dni tygodnia Róże Różańcowe.

Kandydaci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania z klasy 8 Szkoły Podstawowej i Szkół Średnich, drugi zestaw pytań /nr. 27-51/, zdają w wybranym przez siebie terminie. Możliwość zdawania pytań od środy do soboty /25-28.11/ w godz. od 18’00 do 20’00 w salce pod garażami.

Kalendarz liturgiczny:

We wtorek św. męczenników Andrzeja Dun-Lac, prezbitera i Towarzyszy.

W środę św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, patronki miasta Nowy Targ.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Pierwsze roraty o godz. 6’30 będą  w poniedziałek 30 listopada. Na czas Adwentu zachęcamy do podjęcia dobrowolnego zobowiązania powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych czy palenia tytoniu. Można tę decyzję uzewnętrznić składając deklarację Krucjaty Wyzwolenia Człowieka lub zobowiązanie na czas Adwentu. Deklaracje można zabrać z przedsionka kościoła. Po wypełnieniu składamy je w zakrystii.

W piątek o godz. 7’00 Msza św.  „fundacyjna” za zmarłych fundatorów  i dobrodziejów naszej parafii.

W minionym tygodniu zmarł śp. Wiesław Liptak. Pogrzeb będzie dziś o godz. 14’00  z krypty. Polećmy Go miłosierdziu Bożemu.

Dodaj komentarz