Ogłoszenia Duszpasterskie

   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE            

28.11.2021r. – 1. NIEDZIELA ADWENTU       

Dzisiejsza I niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Czas Adwentu ma nam pomóc dobrze przygotować się na przyjście naszego Pana, tak przy końcu czasów, jak i w pamiątce Jego narodzenia w Betlejem. Z obu powodów Adwent jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania, ale i czuwania w gotowości, aby Pana przyjąć gdy nadejdzie.

O godz. 8’00 Msza św. w intencji naszych strażaków żyjących i tych, którzy już przeszli na wieczną służbę. Po niej przy starym kościele posadzimy drzewko dębu dla upamiętnienie 100 rocznicy powstania w wolnej Polsce organizacji OSP.

Od poniedziałku 29 listopada 2021 r w kaplicy naszego kościoła będzie całodzienna adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczęcie adoracji po rannej Mszy św. i zakończenie przed wieczorną. Prosimy o podejmowanie czuwania z Panem Jezusem w czasie zdeklarowanym, a wszystkich zachęcamy do adoracji w miarę swoich możliwości.

Przez cały Adwent w dni powszednie Roraty o godz. 6’30. Chcemy zachować, istniejącą w Bukowinie Tatrzańskiej już od pokoleń, tradycję rozpoczynania Mszy św. Roratnich procesją z lampionami. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach wszystkich a szczególnie rodziców z dziećmi. Dla dzieci przygotowaliśmy niespodzianki.

Jutro na Roratach poświęcimy opłatki na stół wigilijny i od jutra w dni powszednie można będzie je nabyć wraz ze świecami Caritasowymi w zakrystii, a w niedziele w sklepiku pod wieżą. Dochód z rozprowadzania świec wigilijnych stanowi fundusz pomocy dzieciom, a dochód z rozprowadzanie opłatków będzie przeznaczony na wynagrodzenie za pracę Siostry zakrystianki i Pana organisty.

Zachęcamy, na czas Adwentu, do podjęcia dobrowolnego zobowiązania powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych czy palenia tytoniu. Można tę decyzję uzewnętrznić składając deklarację Krucjaty Wyzwolenia Człowieka lub zobowiązanie na czas Adwentu. Deklaracje można zabrać z przedsionka kościoła. Po wypełnieniu składamy je w zakrystii.

Kalendarz liturgiczny:

We wtorek święto św. Andrzeja, apostoła.

W piątek św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

W sobotę św. Barbary, patronki górników.

Spowiedź przed I piątkiem codziennie przed Mszami św. i w piątek od godz. 16’00.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. adwentowa zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie i wsparcie dla chrześcijan w Libanie.

Zmarł śp. Władysław Galica z ul. Kościuszki. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14’00 z krypty. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

Dodaj komentarz