Ogłoszenia Duszpasterskie

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE            

22.05.2022r. –  6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś przypada wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy, na Mszy św. o godz. 11’00 dzieci z klasy IV świętują rocznicę I Komunii Świętej.O godz. 18’30 nabożeństwo majowe.

Od jutra w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące /dawne „dni krzyżowe”/. Jak co roku w te dni odprawimy procesje błagalne do krzyża ze śpiewem litanii do wszystkich świętych i majówki. Po nich Msze św. o urodzaje zamówione przez mieszkańców Wierchów: Olczańskiego z obu stron, Spiskiego, Kurucowego, Buńdowego, Rusińskiego i Głodowskiego, ulic: Leśnej, Słonecznej, Sportowej, Kościuszki i Długiej. Nabożeństwa błagalne rozpoczniemy o godz. 18’30.

Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w procesjach błagalnych o urodzaje oraz nabożeństwach majowych w kościele, jak również do zachowania tradycji śpiewania „majówek” przy kapliczkach.

W kaplicy naszego kościoła w dni powszednie odbywa się całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczęcie adoracji po rannej Mszy św. i zakończenie przed majówką. Serdecznie zapraszamy do udziału w adoracji parafian i gości.

Kalendarz liturgiczny:

We wtorek NMP Wspomożycielki Wiernych.

W czwartek św. Filipa Nereusza, prezbitera.

W sobotę bł. Stefana Wyszyńskiego, biskupa.

 

W przyszłą niedzielę, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, o godz. 8’00 odprawimy doroczną Mszę świętą egzekwialną z Róż Żywego Różańca.

Dodaj komentarz