24. V. 2020 – VII. NIEDZIELA WIELKANOCNA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Po południu będą dodatkowe Msze Święte  o godz. 15’30 i 17’00. Nabożeństwo majowe poprzedzone śpiewem psalmów Maryjnych o godz. 18’30.

W ciągu tygodnia z nabożeństwem majowym odprawianym o godz. 18’30 złączymy modlitwę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę o godz. 8’00 Msza Święta  egzekwialna z Róż Żywego Różańca. Będą też dodatkowe Msze Święte o godz. 15’30 i 17’00.

Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach majowych w kościele, jak również do zachowania tradycji śpiewania „majówek” przy kapliczkach.

We wtorek św. Filipa Nereusza, prezbitera.

W piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

W sobotę św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.

Uroczystość rocznicy I Komunii Świętej  dzieci z klasy czwartej będą obchodzić w Boże Ciało na Mszy Świętej  o godz. 9’30 połączonej z procesją.

Dzieci z klasy trzeciej przystąpią do I Komunii Świętej w niedzielę 28 czerwca.

W minionym tygodniu zmarła w USA śp. Maria Budz z Wierchu Spiskiego i na Wierchu Spiskim śp. Bronisława Wacław. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu.