Ogłoszenia Duszpasterskie

 05  VII  2020 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś po rannej Mszy św. zmiana tajemnic różańca. W odpowiedzi na apel naszego Metropolity Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego skierowany do kapłanów, aby w niedzielę 5 lipca br. po każdej Mszy św. we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych Archidiecezji Krakowskiej został powtórzony „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”, którego 3 maja br. dokonał na Jasnej Górze Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki i który tego samego dnia uroczyście złożył  nasz Metropolita w Katedrze na Wawelu, my dzisiaj zamiast adoracji przed Najświętszym Sakramentem odnowimy ten akt. Codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 18’30  będzie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona dziesiątką Różańca św. i Litanią do św. Jana Pawła II w intencji tak ukochanej przez Niego Polski i aktualnych intencjach.

Kalendarz liturgiczny

W poniedziałek bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

W środę św. Jana z Dukli, prezbitera

W sobotę święto św. Benedykta opata, patrona Europy

Przed kościołem do puszek ministranci zbierają ofiary na wsparcie poszkodowanych przez ostatnie powodzie i podtopienia w naszym województwie.

W minionym tygodniu zmarła śp. Maria Łapka. Pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00 z krypty. Polećmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

 

Dodaj komentarz