Ogłoszenia Duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

09 VIII  2020 – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

Proboszcz z Antałówki w Zakopanem, ks. Janusz Bola, salwatorianin, serdecznie dziękuje wszystkim parafianom i gościom za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na budowę kościoła na Antałówce.

 Codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 18’30 będzie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona dziesiątką Różańca św. i Litanią do św. Jana Pawła II.

Kalendarz liturgiczny

W poniedziałek święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika.

We wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy.

W czwartek święto NMP Kalwaryjskiej .

W piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

  W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 19.00.  Na wszystkich Mszach Świętych będziemy błogosławić przyniesione zioła i kwiaty.

   Ponieważ w dniu 15 sierpnia 2020 roku przypada 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, w Diecezji Warszawsko-Praskiej podjęto modlitewną nowennę na wzór tej, która była odprawiana w stolicy w sierpniu 1920 roku. W jej programie przewidziana została adoracja Najświętszego Sakramentu w nocy z 14 na 15 sierpnia br. w intencjach Ojczyzny. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zachęca wszystkich Księży Proboszczów do zorganizowania także w parafiach Archidiecezji Krakowskiej w tym samym czasie dłuższego czuwania przed Najświętszym Sakramentem i włączenia się w ten sposób do sztafety modlitwy w intencjach Ojczyzny i Kościoła za wstawiennictwem NMP Wniebowziętej. W naszej parafii Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie 14.08 ( piątek) po wieczornej Mszy Świętej i potrwa do północy.

   Przebudowaliśmy śmietnik przy naszym cmentarzu, aby umożliwić korzystającym ze śmietnika segregację odpadów. Bardzo prosimy o wrzucanie odpadów do odpowiednich pojemników zgodnie z wypisaną na nich informacją.

   W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej  śp. Jana Sztokfisza. Polećmy Jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

   Na kolejny tydzień wakacji wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach, a także pracującym przy obsłudze gości życzymy: Szczęść Boże.

Dodaj komentarz