5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024 r.

Dzisiaj przy wyjściu z kościoła na Kiermaszu Misyjnym można nabyć palmy. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na misje prowadzone przez Siostry Sługi Jezusa w Boliwii. Można też tam nabyć Baranki Wielkanocne krakowskiej Caritas.

Po Mszy św. o godz. 11.00 Droga Krzyżowa, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Na Mszy św. godz. 17.00, odbędzie się dekanalne spotkanie młodzieży. Będzie dla młodzieży specjalne kazanie, krótka adoracja, a potem spotkanie przy kawie i ciastku w salce pod garażami.

Wakacje z Bogiem: Organizujemy wyjazd dla młodzieży do Bułgarii w dniach 01.08.-10.08.  Na wyjeździe każdego dnia mamy zagwarantowaną możliwość odprawienia Mszy św. Grono naszych wychowawców i opiekunów będzie prowadzić dla młodzieży różne zabawy. Będziemy organizować różne wycieczki (mamy dostępny autobus, opiekę pilota i rezydenta). Nasz hotel znajduje się 250m od morza, na pewno nie raz je odwiedzimy. Zapisy u ks. Dawida.

W poniedziałek o godz. 18.00 w salce pod garażami spotkanie uczestników pielgrzymki na Bałkany.

We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

We środę 20 marca po Mszy św. wieczornej w naszym kościele będzie wystawione Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez grupę teatralną „Live Theatre Production” z Chicago.

W każdy piątek Wielkiego Postu w naszym kościele Droga Krzyżowa: 16.15 – dla dzieci, 17.30 –  dla dorosłych, 19.00 – dla młodzieży.

W najbliższy piątek 22 marca (jak co roku) w wielu parafiach w Polsce i na świecie odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Również z naszej parafii wyruszą uczestnicy drogi krzyżowej. Nie jest to pielgrzymka zorganizowana.  Idzie się nocą, w milczeniu,  na własną odpowiedzialność, indywidualnie lub w małych grupach.  Rozpoczęcie Mszą świętą o godzinie 17.00 w naszym kościele. Trasa  ma 30 km i wiedzie przez wierchy Bukowiańskie i Głodówkę do kaplicy Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach. Następnie przez Małe Ciche, Stasikówkę, Wierchy: Buńdowy, Olczański, Kurucowy do naszego starego kościoła. Szczegóły na stronie internetowej edk.org.pl

W sobotę (23 marca) od godz. 9.00 będziemy odwiedzać starszych i chorych w domach. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii. Prosimy również dwóch chętnych kierowców do podwożenia księży do chorych.

Przyszła niedziela to Niedziela Męki PańskiejNiedziela Palmowa.  Przed Mszą św. o godz. 11.00 koło starego kościoła będzie poświęcenie palm i procesja z palmami do nowego kościoła na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Po Mszy św. w Domu Ludowym odbędzie się  42 Przegląd Palm Wielkanocnych. Organizatorzy serdecznie zapraszają całe rodziny na to wydarzenie wpisane w bukowiańską tradycję.

W Niedzielę Palmową w naszej parafii odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa w terenie. Rozpoczęcie przy poczcie o godz. 18.30. Prosimy zabrać ze sobą świece lub pochodnie.

Dom Ludowy zaprasza w czwartek 21 marca o godz. 19.00 na projekcję sztuki pt. „Gwołtu, co się nie robi!” zarejestrowanej na kasetę VHS w 1997 r.

Dzisiaj odbywa się  akcja honorowego oddawania krwi. Punkt pobierania krwi jest w Remizie OSP  w  godzinach  od 9.00 – 13.00 (rejestracja). Należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument  tożsamości. Każdy krwiodawca otrzyma komplet badań, które będą wykonywane krwiodawcom w czasie oddawania krwi.

W Święto Miłosierdzia Bożego (7 kwietnia) jest organizowana pielgrzymka do Krakowa-Łagiewnik. Wyjazd o godz. 7.00 z placu przed starym kościołem. Bliższe informacje i zapisy u Siostry Albiny.

Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Spotkanie z Chrystusem i Boże błogosławieństwo niech nas umacnia w naszej wielkopostnej przemianie

Trwa Nowenna za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego od 16 do 24 marca.

Pogrzeb śp. Józefa Głodziaka odbędzie się jutro (poniedziałek) o godz. 14.00. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.