13 IX  2020 – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś rozpoczyna się X Tydzień Wychowania pod hasłem „budujemy więzi”. W łączności z pielgrzymami do Kalwarii Zebrzydowskiej modlimy się w intencji rodzin.

Codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 18’30 będzie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona dziesiątką Różańca św. i Litanią do św. Jana Pawła II.

W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

We wtorek wspomnienie NMP Bolesnej.

W środę wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W czwartek wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa.

W piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

Wszystkich kandydatów do bierzmowania z klasy 8. Szkoły Podstawowej oraz szkół średnich wraz  z rodzicami zapraszamy w piątek 18 września na godz. 19.00 gdzie podczas Mszy św., będziemy prosić przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego na rozpoczynający się okres formacji przygotowania do sakramentu bierzmowania.

Spotkanie grupy młodzieży w piątek po Mszy św. w salce pod garażami.

W przyszłą niedzielę 20 września będą u nas z książkami przedstawiciele wydawnictwa Edycji Paulińskiej z Lublina.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Franciszka Bieńka i śp. Stanisława Stachurskiego.  Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.