Ogłoszenia Duszpasterskie

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18.X.2020 r. – 29. NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty. Święty Łukasz jest patronem służby zdrowia. W tym trudnym czasie, szczególnie dziś przez przyczynę św. Łukasza polecamy Bogu całą służbę zdrowia.

Od dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Z tej okazji  gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salazjańskich Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która ostanie przekazana na budowę centrum dla dzieci ulicy w Sierra Leone.

Codziennie po Mszy św. o godz. 17’00 odmawiamy różaniec. Zapraszamy do prowadzenia różańca: dziś Róże Różańcowe Kobiet, w poniedziałek Grupę Trzeźwościową, we wtorek dzieci komunijne wraz z rodzicami, w środę strażaków, w czwartek Liturgiczną Służbę Ołtarza, w piątek młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, w sobotę Zespół Góralski „Orlynta”, w przyszłą niedzielę Kolędników Misyjnych.

Od 13 października z nabożeństwem różańcowym łączymy nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji obrony każdego ludzkiego życia od chwili poczęcia. Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego wyznaczyli termin procedowania w tej sprawie na 22 października br.

W związku z wprowadzeniem od dnia 17 października br. obostrzeń dotyczących liczby osób gromadzących się w kościołach, Metropolita Krakowski Arcybiskup Marek Jędraszewski,  na podstawie kan. 87 &1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. dla wszystkich wiernych. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy św. w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera.

We wtorek uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa..

W czwartek św. Jana Pawła II, papieża.

Jak co roku w ostatnią niedziele października na Mszy św. o godz. 8’00 będziemy dziękować Bogu za urodzaje.

 

Dodaj komentarz