6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2024r.

Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień.Święcenie palm podczas każdej Mszy św. Przed Mszą św. o godz. 11.00 przy starym kościele poświęcenie palm i procesja do nowego kościoła. Po Mszy św. w Domu Ludowym odbędzie się  42 Przegląd Palm Wielkanocnych.Organizatorzy serdecznie zapraszają całe rodziny na to wydarzenie wpisane w bukowiańską tradycję. Z inicjatywy bukowiańskich gospodarzy-furmanów będą przed kościołem podstawione tatra-wozy, zaprzęgi konne, którymi chętni mogą przejechać do Domu Ludowego.

Nie będzie dziś Drogi Krzyżowej po Mszy św. o godz. 11.00w kościele. Na Wierchu Przeddomiańskim odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa w terenie. Rozpoczęcie przy poczcie o godz. 18.30. Prosimy zabrać ze sobą świece lub pochodnie.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

We środę (27 marca) spowiedź św. przedświąteczna w godz.od 8.30 – 12.00, 14.00 – 17.00.

Zachęcamy do udziału w obchodach Świętego Triduum Paschalnego. Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty rozpoczynać się będzie tradycyjnie o godz. 19.00.

W Wielki Czwartek w ciągu dnia nie będzie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po uroczystej Mszy św. Wieczerzy Pańskiej całonocna Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.

W Wielki Piątek do godz. 19.00 Adoracja w Ciemnicy. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia. O godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej, następnie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu w starym kościele. Całonocną adorację rozpocznie odśpiewanie Gorzkich Żali. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

W Wielką Sobotę od godz. 11.00 do godz. 16.00 (co pół godziny) święcenie pokarmów na stół wielkanocny. O godz. 19.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Prywatna Adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00 w starym kościele.

W Wielką Niedzielę procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, po niej Msza św. Następne Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i 17.00.

W tym roku ze względu na obchody Wielkiego Tygodnia i Święta Wielkanocne Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona jest z 25 marca na poniedziałek 8 kwietnia.

Bóg zapłać panom kierowcom Janowi Budzowi i Józefowi Chowańcowi, którzy podwozili księży do chorych.Odwiedziliśmy w domach 37 chorych.

Serdecznie podziękowanie dla wszystkich, którzy wsparli misje Sióstr Sług Jezusa w Boliwii przez ofiary złożone na Kiermaszu Misyjnym oraz wolontariuszom i ich rodzinom. W przedsionku kościoła są jeszcze palmy i Baranki Wielkanocne krakowskiej Caritas.

W gablotce przy kościele jest zamieszczone podziękowanie od pani doktor Marii Lambrecht – Kierownika Punktu Krwiodawstwa w Zakopanem dla uczestników i organizatorów akcji honorowego oddawania krwi.

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukowinie Tatrzańskiejzaprasza do udziału w akcji charytatywnej „Wiosenne wietrzenie szaf”.  Akcja polega na zbiórce odzieży używanej.Jeżeli ktoś posiada niepotrzebne już ubrania, buty, tekstylia i zabawki to można je wystawić na chodnik lub pobocze drogi koło domu w dniu 26.03.2024 r. (wtorek) do godz. 12.00.   Jest prośba, by były one umieszczone w mocnych workach oznaczonych zieloną wstążką, bądź karteczką  z dopiskiem „dla Marysi”. Druhowie OSP zbiorą worki i przekażą wolontariuszom Marysi Białońskiej. Zebrane ubrania zostaną wykorzystane w akcji „Szafowanie dla Marysi” oraz „Pełna szafa dla Marysi”, dzięki nim organizatorzy mają nadzieję pozyskać środki na terapię genową dla tej dziewczynki. Bez niej Marysia całkowicie straci wzrok.

Wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i miłym Gościom życzymy błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia.