Ogłoszenia Duszpasterskie

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 I 2021 r. –  2.  NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś w Kościele katolickim w Polsce obchodzimy XXIV Dzień Judaizmu.  W naszym kościele dziś godz. 15’30 Msza św. kolędowa, będzie też Msza św. o godz. 20’00.

„Trwajcie w mojej miłości a przyniesiecie obfity owoc” to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana. Tydzień obchodzony będzie od 18 do 25 stycznia. 

Przypominamy, że w związku z trwającą pandemią Covid-19 w tym roku zmieniliśmy formę kolędy. Mniej będziemy odwiedzać parafian w domach, za to zapraszamy wiernych na wspólną modlitwę kolędową do kościoła. Spotkania kolędowe rozpoczynamy w kolejne niedziele i święta o godz. 15’30 Mszą św. w intencji o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla zaproszonych i o szczęście wieczne w niebie dla ich bliskich zmarłych. Po adoracji Pana Jezusa w żłóbku, odśpiewaniu kolędy, można będzie zabrać do każdego domu kredę, wodę święconą i obrazek z modlitwą błogosławieństwa. Wtedy też będzie okazja do złożenia ofiary na fundusz ministrancki, na cele parafialne, utrzymanie księży, domy księży chorych i emerytów i cele charytatywne.

Zapraszamy na spotkania kolędowe do kościoła w następującym porządku:

W niedzielę 17 stycznia mieszkańców domów na Wierchach Głodowskim i Spiskim.

W niedzielę 24 stycznia mieszkańców domów na Wierchach Buńdowym i Olczańskim.

W niedzielę 31 stycznia mieszkańców domów przy ulicy Kościuszki.

W Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego mieszkańców Wierchów Kurucowego i Rusińskiego.

Jeśli ktoś, mimo wszystko, chce przyjąć księdza po kolędzie w swoim domu. prosimy aby ustalił termin wizyty z wybranym  księdzem.

Kandydaci przygotowujący się do sakramentu  bierzmowania z klasy 8 szkoły podstawowej i klas średnich kolejny zestaw pytań (numery od 80 do 109) mają możliwość zdania w czwartek lub w piątek (tj. 21-22.01) w godzinach od 18.00 do 20.00 w salce pod garażami.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9’30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca Dzieci oraz Rodziców modlących się za dzieci.

 

Dodaj komentarz