Ogłoszenia Duszpasterskie

                           

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                        

18 VII 2021 –  16. NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś przypada wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

Kalendarz liturgiczny

We wtorek bł. Czesława, prezbitera.

W czwartek święto św. Marii Magdaleny, odpust w Poroninie.

W piątek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

W sobotę św. Kingi, dziewicy.

W przyszłą niedzielę święto św. Jakuba, apostoła i św. Krzysztofa, patrona podróżujących i kierowców. Na Mszach św. będziemy się modlić z kierowcami i za kierowców o opiekę św. Krzysztofa da nich, o bezpieczną jazdę, a po Mszach św. o godz. 11’00 i 19’00 na parkingach przy starym kościele i przy cmentarzu, będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne. Wtedy będzie można złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy. 

Informujemy przebywających w Bukowinie Tatrzańskiej gości, że w naszym kościele codziennie jest Msza św. o godz. 7’00 i 19’00, o godz. 15’00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, w środy po wieczornej Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Okazja do spowiedzi przed Mszami św.

Trwa nowenna dziewięciu tygodni modlitw i rozważania nauczania Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego przed uroczystością Jego  beatyfikacji. Codziennie po Mszach św. przypominamy sobie jedną myśl z nauczania Prymasa Tysiąclecia i dziękujemy Bogu za jego posługiwanie w Kościele i naszej Ojczyźnie. W soboty o godz. 18’30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiamy różaniec,

Odpust parafialny ku czci NMP Anielskiej „Porcjunkuli” będzie w niedzielę 1 sierpnia.

Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach, a także pracującym przy obsłudze gości, życzymy Szczęść Boże.

 

 

 

Dodaj komentarz