Ogłoszenia Duszpasterskie

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE            

23.01.2022r. –  3. NIEDZIELA ZWYKŁA

Zgodnie z wolą papieża Franciszka przeżywamy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Od dnia 18 do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Hasłem tego Tygodnia Modlitw są słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Mateusza „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”.

W naszym kościele dziś o godz. 15’30 będzie Msza św. kolędowa w intencji o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla zaproszonych mieszkańców domów na wierchach Buńdowym i Olczańskim i o szczęście wieczne w niebie dla ich bliskich zmarłych. Po adoracji Pana Jezusa w żłóbku, odśpiewaniu kolędy, można będzie zabrać do każdego domu kredę, wodę święconą i obrazek z modlitwą błogosławieństwa. Wtedy też będzie okazja do złożenia ofiary na fundusz ministrancki, na cele parafialne, utrzymanie księży, domy księży chorych i emerytów i cele charytatywne.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. kolędową zapraszamy mieszkańców domów przy ulicy Kościuszki.

W Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego mieszkańców Wierchów Kurucowego i Rusińskiego.

W kaplicy naszego kościoła w dni powszednie odbywa się całodzienna adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczęcie adoracji po rannej Mszy św. i zakończenie przed wieczorną. Dziękujemy za podejmowanie czuwania z Panem Jezusem w czasie zdeklarowanym i nadal wszystkich zachęcamy do adoracji w miarę swoich możliwości.

Kalendarz liturgiczny:

W poniedziałek św. Franciszka Salezego, biskupa i dr Kościoła.

We wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

W środę świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W Kościele katolickim Polsce XXII Dzień Islamu. Hasło tego dnia: „Chrześcijanie i muzułmanie świadkami nadziei”.

W piątek św. Tomasza z Akwinu prezbitera i dr Kościoła.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Galica z Wierchu Kurucowego. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.

Dodaj komentarz