Ogłoszenia Parafialne

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022 r.

 

Dzisiaj odbywa się akcja honorowego oddawania krwi. Punkt pobierania krwi jest w Domu Katechetycznym w godz. 8.30 – 13.00. Należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości. 

 

Dzisiaj o godz. 18.00 zebranie Rady Parafialnej na plebani.

 

Z kalendarza liturgicznego:

  • Wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
  • Środa  – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  • Czwartek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • Piątek  – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  • Sobota – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

 

Od soboty 1. października Msze św. popołudniowe będą odprawiane o godz. 17.00. Po Mszy św. (17.30) przez cały październik nabożeństwo różańcowe. Zgodnie z prośbą Księdza Arcybiskupa  będziemy się modlić m.in. o pokój na Ukrainie i za naszą Ojczyznę. Porządek prowadzenia różańca przez cały miesiąc jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. W najbliższą sobotę Różaniec poprowadzą „Czcicielki i Czciciele Matki Najświętszej”, a w niedzielę „Grupa Trzeźwościowa”.

 

W czwartek 6. października od godz. 16.00-20.00 nasza parafia bierze udział w „Jerycho Różańcowym” w Ludźmierzu. Wyjazd prywatnymi samochodami o godz. 15.00 z placu przed starym kościołem. Zapisy i bliższe informacje u siostry Albiny.

 

W sobotę 8. października odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Z naszej parafii i dekanatu jest organizowany wspólny wyjazd o godz. 6.30 z placu przed starym kościołem. Program pielgrzymki na plakacie w przedsionku kościoła, a zapisy u siostry Albiny.

 

Dom Ludowy zaprasza mieszkańców Bukowiny i Gości na pokaz filmu sprzed pięćdziesięciu lat pt. „Wędrówka po Podhalu”. Film realizowany był przez wschodnioniemiecką telewizję w latach 1972 i 1973 m.in. w Bukowinie i z udziałem bukowian. Twórca filmu, 85-letni Ernst Hirsch z Drezna, przyjął nasze zaproszenie i pragnie osobiście zaprezentować udźwiękowiony film mieszkańcom Bukowiny. Na spotkanie z Panem Hirschem i projekcję filmu serdecznie zapraszamy 26 września (poniedziałek) na godz. 19.00 do Domu Ludowego.

 

Naszym Parafianom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia.Dodaj komentarz