Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022 r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu i nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów, a zarazem przygotowania do dobrego przeżycia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Liturgicznym znakiem oczekiwania jest Msza św. zwana Roratami. W naszym kościele Msza św. roratnia będzie odprawiana tradycyjnie w dni powszednie o godz. 6.30. Zachowujemy istniejącą w naszej parafii już od pokoleń, tradycję rozpoczynania Mszy św. Roratnich procesją z lampionami. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach wszystkich, a szczególnie rodziców z dziećmi.

Jutro na Roratach poświęcimy opłatki na stół wigilijny i w dni powszednie można będzie je nabywać w zakrystii, a w niedziele pod chórem. Dochód z rozprowadzania opłatków będzie przeznaczony na wynagrodzenie za pracę Siostry zakrystianki i Pana organisty.

Zachęcamy, na czas Adwentu, do podjęcia dobrowolnego zobowiązania powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych czy palenia tytoniu. Można tę decyzję uzewnętrznić składając deklarację Krucjaty Wyzwolenia Człowieka lub zobowiązanie na czas Adwentu. Deklaracje można zabrać z przedsionka kościoła. Po wypełnieniu składamy je w zakrystii.

Od poniedziałku 29 listopada 2021 r. w kaplicy naszego kościoła odbywa się całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Z tej racji na dziękczynienie po Komunii świętej śpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy”.

W liturgii w tym tygodniu: w środę – święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

W tym tygodniu Różaniec za zmarłych poprowadzą: poniedziałek (28.11.) – Grupa Trzeźwościowa, wtorek (29.11.) – Róża Różańcowa Mężczyzn, środa (30.11.) – Róża Różańcowa Janiny Solus.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca codziennie przed Mszami św. i w piątek od godz. 16.30. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo o godz. 16.15.

Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska przypomina, że trwa nabór wniosków o preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Wnioski na zakup węgla na rok 2022 będą przyjmowane w urzędzie gminy do 30 listopada 2022 r.

Dom Ludowy zaprasza w soboty 3 i 10 grudnia w godzinach od 10.00 do 12.00 na warsztaty pt. „Świat zamknięty w opłatku”. Będą one obejmować naukę wykonywania „światów” czyli tradycyjnych ozdób z kolorowych opłatków. Zapisy do piątku 2 grudnia w biurze Domu Ludowego. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

Bukowiańskie gaździny zapraszają dzisiaj o godz. 15.00 do świetlicy Domu Ludowego na „Ostatkowe posiady” z degustacją regionalnych przysmaków.

 

Jeśli ktoś planuje na święta ofiarować do naszego kościoła choinkę, to prosimy o wcześniejszą informację o tym zamiarze.

Przy wyjściu z kościoła jest możliwość materialnej pomocy dla rodziny Graca z Białki Tatrzańskiej, która ostatnio ucierpiała na skutek pożaru domu.

Zmarł śp. Andrzej Bogdan Stachoń z Wierchu Buńdowego. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia i całego czasu Adwentu.

Dodaj komentarz