OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023 r.

Przeżywamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które głosi ks. Tomasz Stec – Dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Msze św. niedzielne z naukami dla wszystkich, po sumie Droga Krzyżowa, o godz. 16.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. O godz. 18.00 nauka stanowa dla mężczyzn.

W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 i 17.00 Msze św. z nauką dla wszystkich.

W poniedziałek o godz. 10.00 Msza św. dla dzieci (klasy 0-III), o 12.00 dla klas IV-VIII. We wtorek i środę o godz. 10.00 Msza św. dla wszystkich uczniów. W poniedziałek o godz. 18.00 nauka stanowa dla kobiet. Po nauce spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

We wtorek spowiedź św. w godz. od 8.30 – 12.00, 14.00 – 17.00. O godz. 19.00 nauka stanowa dla młodzieży szkół średnich, studentów i młodzieży pracującej.

We środę od godz. 11.00 będziemy odwiedzać starszych i chorych w domach. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii. Prosimy również dwóch chętnych kierowców do podwożenia księży do chorych. O godz. 15.00 Msza św. dla chorych i starszych z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych.

W czasie rekolekcji: w poniedziałek, wtorek i środę nie będzie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zachęcamy do skorzystania z rekolekcyjnego czasu łaski i nawrócenia. Program rekolekcji umieszczony jest na stronie internetowej parafii, na Facebooku, można też zabrać z przedsionka kościoła.

W piątek Droga krzyżowa o godz. 16.30 dla dzieci, po Mszy św. o 17.00 dla dorosłych.

W sobotę o godz. 11.00 Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży udzieli Ks. Bp Jan Zając. Prosimy, aby bierzmowani, ich rodziny i świadkowie korzystali ze spowiedzi w czasie rekolekcji. W piątek w czasie Drogi Krzyżowej i Mszy św. będzie jeszcze możliwość spowiedzi, ale prosimy nie odkładać jej na ostatnią chwilę.

W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo o godz. 16.15.

W Niedzielę Palmową przed Mszą św. o godz. 11.00 przed starym kościołem będzie poświęcenie palm i procesja z palmami do nowego kościoła na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Po Mszy św. w Domu Ludowym odbędzie się 41. Przegląd Palm Wielkanocnych. Organizatorzy serdecznie zapraszają całe rodziny na to wydarzenie wpisane w bukowiańską tradycję.

W Niedzielę Palmową (2 kwietnia w rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II) w Zakopanem odbędzie się Tatrzański Marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II i wartości, których nas uczył. Marsz rozpocznie się modlitwą o godz. 15.00 w Sanktuarium Narodowym MB Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, następnie przejście najważniejszymi ulicami Zakopanego, do kościoła św. Krzyża, gdzie nastąpi błogosławieństwo i zakończenie.

W naszej parafii uczcimy Ojca Świętego na Wierchu Przeddomiańskim, gdzie odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa w terenie. Rozpoczęcie przy poczcie o godz. 18.30. Prosimy zabrać ze sobą świece lub pochodnie.

Bukowiański Oddział Związku Podhalan zaprasza w niedzielę o godz. 21.30 na „Papieską Watrę”. Osiemnastą rocznicę śmierci św. Jana Pawła II upamiętnimy rozpaleniem watry oraz modlitwą przy obelisku na Wierchu Rusińskim.

Ze względu na rekolekcje i bierzmowanie tradycyjne sprzątanie kościoła według zeszytu będzie 3 i 11 kwietnia.

Przy wyjściu z kościoła na Kiermaszu Misyjnym, dzisiaj za dobrowolną ofiarę można nabyć palmy. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na misje prowadzone przez Siostry Sługi Jezusa w Boliwii. Można też tam nabyć Baranki Wielkanocne krakowskiej Caritas.

Naszym Drogim Parafianom i Miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Spotkanie z Chrystusem i Boże błogosławieństwo niech nas umacnia w naszej wielkopostnej przemianie.Dodaj komentarz