OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 04.06.2023 r.

Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po rannej Mszy św. zmiana tajemnic różańca.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św.
według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 9.30 tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie jak przez poprzednie lata. Bardzo prosimy, o tradycyjne przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów. Zachęcamy do udziału w odświętnych strojach góralskich. Nasz udział w procesji niech będzie wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa wśród nas. Prosimy OSP w Bukowinie Tatrzańskiej o pomoc w zapewnieniu należytego porządku i bezpieczeństwa w czasie procesji. Zapraszamy dzieci (przedszkolne, pierwszokomunijne) do sypania kwiatów, noszących feretrony, chorągwie i baldachim, całą służbę liturgiczną i wszystkich, którzy zwyczajowo włączają się w tę procesję.

Zachęcamy do udziału w procesjach, które będą przez całą oktawę Bożego Ciała o godz. 18.30.

Siostra Małgorzata zaprasza we środę o godz. 18.00 na próbę sypania kwiatów.

We środę odbędzie się pierwsze spotkanie nowopowstałej wspólnoty uwielbieniowo-modlitewnej. Osoby zainteresowane tą formą modlitwy wspólnotowej zapraszamy po Mszy św. wieczornej do salki pod garażami.

Uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się w niedzielę 18 czerwca. W czasie Mszy św. o godz. 11.00 Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz przekaże do naszej świątyni relikwie św. Jana Pawła II. Uroczystość będzie poprzedzona przygotowaniem przez Ks. Prałata Pawła Ptasznika – Rektora kościoła św. Stanisława BM w Rzymie, bliskiego współpracownika św. Jana Pawła II. W związku z przygotowaniami do tej uroczystości (malowanie kaplicy i zakładanie gablot na relikwie) we wtorek nie będzie całodziennej Adoracji.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę w dniach 26-30 czerwca 2023 r. (poniedziałek – piątek) na trasie: Licheń – Toruń – Malbork – Gdańsk – Gdynia – Sopot. Kto się decyduje, albo się jeszcze zastanawia, to proszę o kontakt w dniu dzisiejszym.

Zapisani na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 17-25 listopada 2023 r. proszeni są o kontakt z ks. proboszczem w celu odebrania deklaracji. Plany pielgrzymek zamieszczone są na stronie internetowej parafii.

Administracja cmentarza zwraca się z prośbą o prawidłowe segregowanie śmieci na cmentarzu. Zasady wyrzucania śmieci opisane są na poszczególnych pojemnikach.

 

Wszystkim przybyłym do naszego kościoła na dzisiejszą Eucharystię: Drogim Parafianom i  Miłym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Boga w Trójcy Świętej Jedynego na cały nowy tydzień.

Dodaj komentarz