5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024 r.

We wtorek o godz. 18.30 pierwsze nabożeństwo majowe z procesją, połączone z nowenną do św. Stanisława. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych w kościele, jak również do zachowania tradycji śpiewania „majówek” przy kapliczkach. Prosimy o dekorację kapliczek na ten szczególny miesiąc maryjny.

Z kalendarza liturgicznego:

• Poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  • Środa – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
  • Piątek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedziele i święta. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić z nasza Ojczyznę wspólnie z władzami naszej gminy i przedstawicielami instytucji, stowarzyszeń i organizacji działających w naszej parafii. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Na Mszy św. o godz. 19.00 będziemy się modlić za naszych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej.

• Sobota – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków, hutników i kominiarzy.

Spowiedź przed pierwszym piątkiem miesiąca od godz. 17.30. W piątek po Mszy św. wieczornej wynagradzająca Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Adoracja  będzie modlitwą różnych wspólnot modlitewnych działających przy naszej parafii, zakończona Apelem Jasnogórskim.

Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.45.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 26 maja o godz. 11.00. W tym tygodniu rozpoczynamy w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00 bezpośrednie przygotowanie w kościele do tej uroczystości. Natomiast 2 czerwca  o godz. 11.00 dzieci z klasy IV będą obchodziły rocznicę I Komunii św.

Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w terminie: 16-24.10.2024 r. W programie także: Porto, Braga, Coimbra, Aljustrel, Batalha, Alcobaca, Nazare, Cabo da Roca, Obidos, Lizbona i Almada. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii.

Zarząd cmentarza prosi o prawidłowe segregowanie śmieci na cmentarzu. Nie utrudniajmy pracy innym ludziom i segregujmy zgodnie z opisem na pojemnikach. Dziękujemy wszystkim, którzy stosują się do tych zasad.

Dom Ludowy serdecznie zaprasza:

• Dzisiaj na 38. Przegląd Gminnych Zespołów Regionalnych „Małe Bajania”.
  • Środa (1 maja) – godz. 20.00 – sztuka „Boscy Panowie. Rzec o Gazdak i Ceprak”
    w wykonaniu Teatru „Coz teroz bedzie” z Białki Tatrzańskiej.
  • Czwartek (2 maja) – godz. 18.00 – opowieść Bartłomieja Koszarka o muzyce i kulturze Skalnego Podhala.
  • Piątek (3 maja) – godz. 11.00 – II Festiwal Piosenki Harcerskiej.
  • Piątek (3 maja) – godz. 20.00 – sztuka „Chory z urojenia” w wykonaniu Regionalnego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej.
  • Sobota (4 maja) – 20.00 – Potańcówka z muzyką góralską.

Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

Naszym drogim Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów.