OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26.05.2024 r

 

Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia w Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

W naszej parafii o godz. 11.00  przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast w przyszłą niedzielę 2 czerwca  o godz. 11.00 dzieci z klasy IV będą obchodziły rocznicę I Komunii Św.

 

Dziś o godz. 8.00 Msza św. egzekwialna z następujących Róż Żywego Różańca: Marii Bafia,  Zofii Budz, Janiny Bukowskiej, Zofii Chowaniec, Anny Czernik, Marii Galica, Anny Głód,  Heleny Hełdak, Janiny Solus, Marii Kramarz, Janiny Rzadkosz, Józefy Sieczka, Anny Sztokfisz i Anny Wiśniewskiej.

 

Dziś przypada Dzień Matki. Modlimy się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszamy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

 

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św.
według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 9.30 tradycyjna  procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie jak przez poprzednie lata. Bardzo prosimy, o tradycyjne przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów. Zachęcamy do udziału w odświętnych strojach góralskich. Nasz udział w procesji niech będzie wyrazem wiary w obecność Pana Jezusa wśród nas. Prosimy OSP w Bukowinie Tatrzańskiej o pomoc w zapewnieniu należytego porządku i bezpieczeństwa w czasie procesji. Zapraszamy dzieci (przedszkolne, pierwszokomunijne) do sypania kwiatów, noszących feretrony, chorągwie i baldachim, całą służbę liturgiczną i wszystkich, którzy zwyczajowo włączają się w tę procesję.

Zachęcamy do udziału w procesjach, które będą przez całą oktawę Bożego Ciała o godz. 18.30.

 

Nabożeństwa majowe o godz. 18.30 poprzedzane śpiewem psalmów maryjnych. W piątek zakończenie nabożeństw majowych. W sobotę rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Siostra Małgorzata zaprasza we wtorek o godz. 18.00 na próbę sypania kwiatów.

 

Nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.45.

 

W sobotę (01.06.) w Ludźmierzu odbędzie się czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi przez Dekanat Białka Tatrzańska. Rozpoczęcie o godz. 19.30. O godz. 20.00 część Różańca poprowadzi nasza parafia. Dojazd we własnym zakresie.

 

Młodzież chętna na wyjazd na Lednicę (31.05 -02.06. 2024 r.) zgłosi się do Ks. Dawida.

 

W dniach 15-16 czerwca 2024 r. odbędzie się 43 Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę. Z naszej parafii jest organizowany wspólny dwudniowy wyjazd w sobotę 15 czerwca o godz. 7.00. Bliższe informacje i zapisy u Siostry Albiny.

 

W związku z organizowanym Piknikiem Rodzinnym Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska Andrzej Pietrzyk zaprasza mieszkańców do obejrzenia gminnego basenu pływackiego w Szkole Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej. Basen będzie udostępniony dla zwiedzających w niedzielę 2 czerwca, w godzinach od 12.00 do 17.00. Będzie to również okazja do obejrzenia całej szkoły, jej wyposażenia i pomocy dydaktycznych, z których na co dzień mogą korzystać uczniowie i nauczyciele.

         

Wszystkim przybyłym do naszego kościoła na dzisiejszą Eucharystię: Naszym drogim Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i miłym Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Boga w Trójcy Świętej Jedynego na cały nowy tydzień.

 

Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Danuty Buńda z Wierchu Olczańskiego. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.

 

Dodaj komentarz