OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14 NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.07.2024 r.

 

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Po rannej Mszy św. zmiana tajemnic różańca. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańca dzieci i rodziców modlących się za dzieci.

 

Dzisiaj odbywa się parafialna pielgrzymka na Jaworzynkę z okazji 92. rocznicy odprawienia pierwszej Mszy Świętej przez ks. proboszcza Błażeja Łaciaka. O godz. 11.00 pielgrzymi wyruszą z parkingu na Wierch Porońcu. O godz. 13.00 Msza Święta.

 

Wspomnienia Liturgiczne:

 

Poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
Czwartek – święto św. Benedykta, Opata, patrona Europy .
Piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika.
Sobota – wspomnienie św. Pustelników – Andrzeja Świerada i Benedykta.

 

Przed kościołem odbywa się  kwesta Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zakopanem. Celem kwesty jest wsparcie budowy wielofunkcyjnego domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. W działalność stowarzyszenia są zaangażowane rodziny osób niepełnosprawnych z naszej parafii.

 

Grupa Modlitewno -Trzeźwościowa organizuje pielgrzymkę na 20 Ogólnopolską Modlitwę o Trzeźwość Narodu doSanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym w dniu 29.07.2024 r.(poniedziałek). Wyjazd o godz. 6.00 z placu przed Starym Kościołem. Na trasie pielgrzymki będą też: Gdów, Niegowić, Dębowiec i Dukla. Bliższe informacje i zapisy u Siostry Albiny (500 68 23 13).

 

Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” serdecznie zaprasza bukowian i gości na 58. Sabałowe Bajania, które odbędą się w dniach od 10 do 14 lipca. W związku z organizacją Paradnego Przejazdu przez Bukowinę Tatrzańską, organizatorzy proszą o usunięcie zaparkowanych samochodów z placu parafialnego w dniu otwarciaSabałowych Bajań    tj. w środę 10 lipca do godz. 7.00 oraz nie parkowanie tam do godz. 14.00. W tym dniu od godz. 13.30 do godz. 14.30 na odcinku Bukowina Kościół –  Rondo na Klinie będą występować utrudnienia w ruchu drogowym. Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska Andrzej Pietrzyk orazDyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury Bartłomiej Koszarek uprzejmie pros o stosowanie się do zaleceń służb porządkowych oraz policji. Pozwoli to na zachowanie bezpieczeństwa komunikacyjnego w trakcie wydarzenia.Szczegółowe informacje dotyczące programu 58. Sabałowych Bajań znajdują się na plakatach i stronie internetowej.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników festiwalu do modlitwy w naszym kościele.      W niedziele o godz. 11.00 będzie okolicznościowa Msza św. Zapraszamy do włączenia się w liturgię po wcześniejszym zgłoszeniu takiego zamiaru.

 

Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających u nas na wakacjach. Życzymy radosnego, zdrowego i bezpiecznego odpoczynku oraz zapraszamy do udziału w Eucharystii i w innych nabożeństwach. Msze św. w naszym kościele odprawiane są w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 19.00, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 19.00. W kaplicy naszego kościoła w dni powszednie odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie adoracji po rannej Mszy św. i zakończenie przed wieczorną Mszą św.  Codziennieo godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. W Starym Kościele można zobaczyć wystawę z okazji 90-lecia istnienia OSP Bukowina Tatrzańska.

 

Wszystkim przybyłym do naszego kościoła na dzisiejszą Eucharystię: Naszym drogim Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i miłym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Wilczka.Polećmy go Miłosierdziu Bożemu.

 

Dodaj komentarz