25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2024 r.

Z kalendarza liturgicznego:

• Piątek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
  • Sobota  – wspomnienie św. Wacława, męczennika.
  • Niedziela – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

Ksiądz Kamil serdecznie zaprasza w piątek na godzinę 18.00 do salki pod garażami kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i I szkoły średniej.

W sobotę (28 września) o godz. 20.00 w salce pod garażami odbędzie się spotkanie przed październikową pielgrzymką do Fatimy. Jest jeszcze jedno wolne miejsce.

W niedzielę (29 września) organizowany jest wspólny wyjazd do kina w Nowym Targu na film „Maryja Matka ludzkości”. Wyjazd o godz. 17.40 z placu przed Starym Kościołem. Cena za bilet i przejazd 35 zł. Zapisy u s. Albiny Policht i p. Anny Budkowskiej.

Dzisiaj w parafiach naszej Archidiecezji organizowana jest zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych przez powódź. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Krakowskiej na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych powodzią. Zaplanowana wcześniej zbiórka funduszy na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży odbędzie się w innym terminie.

Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska Andrzej Pietrzyk informuje, że od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 19.00 w remizach OSP w Białce Tatrzańskiej i Bukowinie Tatrzańskiej  trwa zbiórka dla powodzian. Zebrane dary trafiły już do Gminy Skoroszyce i do Kłodzka. Kolejny transport planowany jest do Głuchołaz. W tej chwili potrzebne są wiadra, łopaty, gumowce, miotły, środki czystości i środki higieniczne.

Starosta Tatrzański Andrzej Skupień oraz przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Zakopanem Maria Czernik mają zaszczyt zaprosić wszystkich seniorów na XXII Powiatowy Dzień Seniora, który odbędzie się w Gminie Biały Dunajec 27.09.2024r. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w plenerze  przy Amfiteatrze w Białym Dunajcu dniu 27.09.2024r. o godz. 12.00,  po której  odbędzie się część  oficjalna  w tym samym miejscu. Jak co roku zapewniany jest transport dla osób potrzebujących. Odjazd o godzinie 11.00  z Leśnicy od kościoła. Osoby nie posiadające własnego transportu proszone są o zgłaszanie się w siedzibie OPS w Bukowinie Tatrzańskiej  Tel. 18 20 772 10, lub 601 866 870 w celu zapewnienia transportu na w/w uroczystość.

Wszystkim przybyłym do naszego kościoła na dzisiejszą Eucharystię: Naszym drogim Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i miłym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia.

W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Józefa Orłowskiego i śp. Józefa Koszarka. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.