1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 22.02.2026 r.
Dzisiaj o godz. 17.00 Mszy Świętej z nabożeństwem do św. Rity będzie przewodniczył ks. Bartosz Zaborowski – zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Zachęcamy do przyniesienia róż – symbolu św. Rity. Kwiaty będą również dostępne przy wejściu do kościoła.
Serdecznie witamy wszystkich Gości przebywających u nas na feriach. Życzymy radosnego, zdrowego i bezpiecznego wypoczynku oraz zapraszamy do udziału w Eucharystii i nabożeństwach. Msze Święte w naszym kościele odprawiane są w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 20.00, a w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00. W kaplicy naszego kościoła w dni powszednie odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczyna się ona po Mszy Świętej porannej, a kończy przed Mszą Świętą wieczorną. Codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki: 16.30 – dla dzieci (w tym tygodniu zapraszamy do poprowadzenia Drogi Krzyżowej dzieci z klasy 3 przygotowujące się do 1 Komunii Świętej), 17.30 – dlamłodzieżyi dorosłych (poprowadząkandydaci do Bierzmowania z klas 8) oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00. Kazania pasyjne głosi w tym roku ks. Michał Krasowski – wikariusz Parafii św. Sebastiana w Jurgowie.Przypominamy, żeuczestnicząc w nabożeństwach „Drogi Krzyżowej” oraz „Gorzkich Żali” można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, brak przywiązania nawet do grzechu lekkiego oraz modlitwa w intencjach Ojca św.)
Rekolekcje Wielkopostne, tradycyjnie od 5 Niedzieli Wielkiego Postu (22 marca), wygłosi ks. prałat Ryszard Piasecki – emeryt z diecezji tarnowskiej.
W sobotę 7 marca odbędzie się pielgrzymka trzeźwościowa do Oświęcimia. W programie Droga Krzyżowa na terenie obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu – Brzezince i uroczysta Msza św. w Kościele św. Maksymiliana. Wyjazd o godz. 6.30 z placu przed kościołem. Zapisy u Siostry Albiny (500 682 313) do 4 marca.
Przypominamy, że nadal można się zapisywać na pielgrzymkę „Iberia Grande”, która odbędzie się w dniach 20–30 kwietnia 2026 r. W ramach wyjazdu przewidziany jest lot samolotem do Portugalii oraz powrót autokarem z możliwością zwiedzania takich miejsc jak Almada, Lizbona, Fatima, Aljustrel, Porto, Braga, Santiago de Compostela, Oviedo, San Sebastián, Lourdes, Carcassonne, La Salette, Ars, Norymberga oraz Drezno. Zachęcamy również osoby zainteresowane jesienną pielgrzymką do Stanów Zjednoczonych do zgłoszenia swojego udziału jeszcze dziś. Więcej szczegółowych informacji oraz plany pielgrzymek dostępne są w gablotce parafialnej przy kościele oraz na stronie internetowej parafii.
W przyszłą niedzielę (1 marca) odbędzie się kwesta Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zakopanem. Celem kwesty jest wsparcie budowy wielofunkcyjnego domu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. W działalność stowarzyszenia są zaangażowane rodziny osób niepełnosprawnych z naszej parafii.
Sołtys Bukowiny Tatrzańskiej Maria Kuchta informuje mieszkańców, że podatek od nieruchomości będzie przyjmowany od poniedziałku 23 lutego 2026 r. od godz. 9.00 na ul. Kościuszki 173 – „Jutrzenka”.
Dom Ludowy serdecznie zaprasza w środę 25 lutego o godz. 20.00 na sztukę Moliera po góralsku „Lykorz mimo włosnyj woli” w wykonaniu bukowiańskiego teatru. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Domu Ludowego.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej informuje o terminach postępowania rekrutacyjnego do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.
- Od 23 lutego do 9 marca 2026 roku przyjmowane będą wnioski o przyjęcie
do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów rekrutacyjnych - 2 kwietnia 2026 roku zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych
i niezakwalifikowanych - Od 3 kwietnia do 8 kwietnia 2026 roku należy potwierdzić wolę zapisu dziecka
w szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane - 9 kwietnia 2026 roku zostanie opublikowana lista dzieci przyjętych
i nieprzyjętych
Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły. Szczegółowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego znajduje się na stronie internetowej szkoły, na tablicy ogłoszeń przy wejściu do szkoły oraz w gablotce przy kościele.
Naszym Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i miłym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy zdrowia, błogosławionej niedzieli, Bożego błogosławieństwa na cały tydzień i owocnego przeżywania Wielkiego Postu.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Andrzeja Winiarskiego z ul. Długiej. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

