Ogłoszenia Duszpasterskie

12  V  2019 – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza modlimy się o powołania do służby Bożej w Kościele. W Krakowie o godz. 9.00 doroczna procesja ku czci św. Stanisława, biskupa i męczennika z Wawelu na Skałkę. Również dzisiaj wspominamy św. Pankracego, męczennika. O godz. 18.30 nabożeństwo majowe. Przez cały maj codziennie o godz. 18.00 psalmy Maryjne i o 18.30 czcimy Maryję śpiewem Litanii Loretańskiej.

Kalendarz liturgiczny

W poniedziałek wspomnienie NMP z Fatimy

We wtorek święto św. Macieja, apostoła

W środę bł. Matki Zofii Czeskiej, zakonnicy

W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

W sobotę św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klasy III SP przystąpią do I Komunii Świętej. O godz. 10.30 zbiórka dzieci wraz z rodzicami i chrzestnymi  przed kościołem, godz. 10.45 błogosławieństwo dzieci i uroczyste wprowadzenie do kościoła. Uroczystość I Komunii Świętej poprzedzi spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 16.00.

26 maja w 6. Niedzielę Wielkanocną o godz. 8.00 odprawimy doroczną Mszę św. egzekwialną z Róż Żywego Różańca. Uroczyste chrzty w tą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30, a o godz. 11.00 dzieci z klas IV będą obchodziły rocznicę I Komunii Świętej.

Po 6. Niedzieli Wielkanocnej , w poniedziałek, wtorek i środę ( 27,28,29.05), odprawimy Msze św. o urodzaje.

We wtorek 28 maja na Mszy św. o godz. 18.00 J.E. Ks. kard. Stanisław Dziwisz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z Bukowiny Tatrzańskiej oraz Brzegów.

Spotkanie informacyjno- organizacyjne przed wyjazdem na Pola Lednickie w piątek ( 17.05), po Mszy Świętej wieczornej w salce pod garażami.

Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek ( 14.05) o godz. 17.30 w salce pod garażami.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zenona Kowalczyka.  Został pochowany na cmentarzu w Łodzi  i  śp. Irenę Babiarz. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.

 

 

Dodaj komentarz