Ogłoszenia Duszpasterskie

        OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

        29 III 2020 – V. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W związku z wprowadzeniem przez władze państwowe stanu epidemii w Polsce i zagrożeniem zakażenia się koronawirusem, w trosce o zdrowie swoje i bliźnich, jesteśmy zobowiązani prawem, a także w swoim sumieniu do stosowania się do rozporządzeń i zaleceń wydawanych przez rząd RP.  Jest całkowity zakaz zgromadzeń. W kościele na Mszy Świętej może być tylko 5 osób i musimy się do tego rozporządzenia stosować. W związku z tym na czas odprawiania Mszy Świętej kościół będzie zamknięty. Na Msze Święte będą mogli wejść od strony zakrystii: jeden przedstawiciel zamawiających Mszę Święta i te osoby, które wcześniej uzgodniły z księdzem możliwość wejścia..

Zgodnie z dekretem Metropolity Krakowskiego Abp. Marka Jędraszewskiego, mamy dyspensę zwalniającą obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. Dyspensa obowiązuje do odwołania.W naszym kościele nie będzie wspólnych nabożeństw Gorzkich żali i Drogi krzyżowej oraz wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu.Kościół nasz będzie otwarty codziennie od 7.30 do wieczornej Mszy Świętej. Od 01.04. Msze Święte wieczorne, będą odprawiane o godz.19.00 . Spowiadamy w salce katechetycznej od poniedziałku do soboty włącznie w godz. 9.00-11.00  i od 14.00-16.00. Zachęcamy wszystkich którzy mogą, ze względu  na swoje bezpieczeństwo i spowiadających, o poczekanie ze spowiedzią do Misji Świętych.

W czasie dokąd będzie trwała zaraza i nie będzie można przychodzić na Mszę Świętą do kościoła, z naszego kościoła w niedzielę o 8.00 będzie transmisja za pośrednictwem Facebooka ,strony parafialnej i na kanale TV Podhale. Wszystkich zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Przed ołtarzem są do nabycia baranki wielkanocne w cenie 6 zł. Kupując świątecznego baranka wspieramy akcję Caritas. 

W przedsionku kościoła jest do nabycia nowy świąteczny numer czasopisma parafialnego ” Idzie Hyr”, a w nim ważne informacje z życia parafii, szkoły, Kościoła, wydarzeniach liturgicznych, ciekawostkach teologicznych oraz intencje Mszy Świętych. Ofiarę na kolejny numer gazety  można wrzucić do skarbonki, Zachęcamy do lektury.  Prosimy pamiętać o tych, którzy zostali w domach, aby i do nich nasze czasopismo dotarło. 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Stasika. We wtorek (31.03) o godz. 15.00  będzie pogrzeb śp. Władysława Koszarka.

Przypominamy, że z powodu pandemii w Mszy Świętej pogrzebowej będzie uczestniczyć tylko najbliższa rodzina, 5 osób. Msze Święte za zmarłego można zgłaszać w zakrystii od 14.00-15.00 w dniu pogrzebu. Dla usprawnienia przyjmowania intencji prosimy o wypisywanie ich na kartkach.

Polećmy Ich  Bożemu Miłosierdziu.

     

 

 

Dodaj komentarz