ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024 r.

Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.  W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.

Nabożeństwa majowe o godz. 18.30 poprzedzane śpiewem psalmów maryjnych.

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00,  9.30 (po Mszy św. rozpoczęcie Adoracji) i 19.00.

We środę wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W następną niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.  W naszej parafii o godz. 11.00 będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dzieci i ich rodzin w sobotę od godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 doroczna Msza święta egzekwialna z Róż Żywego Różańca.

Jednym z ważnych wydarzeń trwającego w naszej Archidiecezji Krakowskiej Kongresu Eucharystycznego jest sympozjum naukowo-duszpasterskie „Jestem z wami”, które będzie miało miejsce w sobotę 1 czerwca br. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.  Natomiast 15 czerwca (sobota) w Krakowie – Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, męczennika czasów komunizmu i kapłana Archidiecezji Krakowskiej.  Chętni do udziału w tych wydarzeniach proszeni są o zgłoszenie się do ks. proboszcza.

Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych w Lednicy. Wyjazd z parkingu przy kościele w piątek (31 maja o godz. 22.00). Powrót w niedzielę (2 czerwca ok. godz. 10.00). Zapisy u ks. Dawida.

Zarząd Spółki Wodnej-Wodociągowej w Bukowinie Tatrzańskiej informuje, że w dniu dzisiejszym o godz. 12.15 w Domu Ludowym, odbędzie się sprawozdawczo-wyborcze Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Spółki.

Naszym drogim Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i miłym Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Świętych Patronów. Niech Duch Święty nas wszystkich prowadzi.