16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2024 r.

Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających u nas na wakacjach. Życzymy radosnego, zdrowego i bezpiecznego odpoczynku oraz zapraszamy do udziału w Eucharystii  i w innych nabożeństwach. Msze św. w naszym kościele odprawiane są w niedziele o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 19.00, a  w dni powszednie o godz. 7.00 i 19.00. W kaplicy naszego kościoła w dni powszednie odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie adoracji po rannej Mszy św. i zakończenie przed wieczorną Mszą św.  Codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. W Starym Kościele można zobaczyć wystawę z okazji 90-lecia istnienia OSP w Bukowinie Tatrzańskiej.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• Poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny.
  • Wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
  • Środa – wspomnienie św. Kingi,
  • Czwartek – święto św. Jakuba, apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
  • Piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

W przyszłą niedzielę odpust parafialny ku czci NMP Anielskiej „Porcjunkuli”. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i wygłosi kazania Ks. Andrzej Policht – salezjanin, posługujący w Żytomierzu na Ukrainie. Prosimy o góralskie odświętne ubrania, włączenie się w liturgię i tradycyjne zaangażowanie w procesję eucharystyczną.

Spowiedź przed odpustem codziennie przed Mszami św.  i w sobotę od godz. 18.00. W piątek (26 lipca) od godziny 9.00 odwiedziny chorych w domach. Chętnych do odwiedzin prosimy zgłaszać w zakrystii. Prosimy też o kierowcę do podwożenia księdza do chorych.

W dniach 21-28 lipca 2024 r. obchodzony jest 25. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. W związku z tym  w sobotę po Mszy św. o godz. 19.00  i w niedzielę po Mszach św. na parkingach przy starym kościele i przy cmentarzu będziemy błogosławić pojazdy mechaniczne. Wtedy będzie można tradycyjnie złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy.

Jest do nabycia nowy numer naszej gazety parafialnej „Idzie Hyr”.

We wtorek o godz. 20.00 w salce pod garażami odbędzie się spotkanie przed wakacyjnym wyjazdem do Bułgarii.

Dom Ludowy serdecznie zaprasza:

• Wtorek (23 lipca) – 20.00„Potańcówka z muzyką góralską”.
  • Środa (24 lipca) – godz. 00 – sztuka „Portki” w wykonaniu Regionalnego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka  z Bukowiny Tatrzańskiej.
  • Czwartek (25 lipca) – godz. 00 – występ Dziecięcego Zespołu Góralskiego „Orlynta” z Bukowiny Tatrzańskiej.

Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Domu Ludowego.

Wszystkim przybyłym do naszego kościoła na dzisiejszą Eucharystię: Naszym drogim Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i miłym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia.