OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.06.2024 r.

 

 

Dziś obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kazania głosi i przewodniczy uroczystej sumie odpustowej, związany z naszą parafią Ks. kanonik Józef Gil, który obchodzi w tym roku Jubileusz 50-lecia kapłaństwa.

 

W przyszłą niedzielę odbędą się w naszej miejscowości, także i  w naszym kościele, uroczystości 90-lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej. W planie jest także poświęcenie i przekazanie pojazdów ratowniczo-gaśniczych oraz poświęcenie repliki sztandaru. Ze względu na uroczystości strażackie od soboty parking przy Starym Kościele będzie zamknięty. Prosimy, aby nie zostawiać tam na sobotę samochodów.

 

Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godz. 18.30.

 

Kalendarz liturgiczny:

  • Czwartek – wspomnienie św. Antoniego Padewskiego.
  • Piątek – wspomnienie św. Michała Kozala.

 

Parafia Św. Katarzyny w Nowym Targu oraz wspólnota Droga Święta zapraszają na XI spotkanie modlitewne „Jezus wczoraj i dziś ten sam” (dawniej Jezus na lodowisku), które odbędzie się 16 czerwca w ogrodzie różańcowym przy Kościele św. Katarzyny w nowym Targu. Rozpoczęcie o 14.30 przywitaniem figury Matki Bożej Ludźmierskiej.

 

Wszystkim przybyłym do naszego kościoła na dzisiejszą Eucharystię: Naszym drogim Parafianom, Sympatykom naszej świątyni i miłym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy dobrej niedzieli i spokojnego tygodnia.

 

.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz